Overheid in Nederland

Ministers / Staatssecretarissen (Het Kabinet) (Nederland)

Pagina 1 van 47 (464 resultaten)

Dhr. Ahmed Aboutaleb

Functie: StaatssecretarisPolitiek: PvdAIn dienst gegaan: februari 2007Uit dienst sinds: december 2008 (1 jaar, 9 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:

Ahmed Aboutaleb is Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het Kabinet Balkenende IV .
Aanverwant:2009 - heden Dhr. Ahmed Aboutaleb, Burgemeester, PvdA, gemeente Rotterdam2004 - 2007Dhr. Ahmed Aboutaleb, Wethouder, PvdA, gemeente Amsterdam

Mevr. Karin Adelmund

Functie: StaatssecretarisPolitiek: PvdAIn dienst gegaan: mei 1998Uit dienst sinds: juli 2002 (4 jaar, 2 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Kabinet Kok 1
Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (basisonderwijs, speciaal onderwijs en voortgezet onderwijs).
Aanverwant:2002 - 2005Mevr. Karin Adelmund, Lid van de 2e kamer, PvdA, Tweede Kamer1997 - 1998Mevr. Karin Adelmund, Voorzitter, PvdA, Partijvoorzitters Landelijke Partijen1994 - 1998Mevr. Karin Adelmund, Lid van de 2e kamer, PvdA, Tweede Kamer

Mevr. Nebahat Albayrak

Functie: StaatssecretarisPolitiek: PvdAIn dienst gegaan: februari 2007Uit dienst sinds: februari 2010 (2 jaar, 11 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:

Nebahat Albayrak is Staatssecretaris van Justitie bij het Kabinet Balkenende IV.
Aanverwant:1998 - 2012Mevr. Nebahat Albayrak, Lid van de 2e kamer, PvdA, Tweede Kamer

Dhr. Wil Albeda

Functie: MinisterPolitiek: ARP / CDAIn dienst gegaan: mei 1977Uit dienst sinds: september 1981 (4 jaar, 3 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:

Wil Albeda is Minister van Sociale Zaken (kabinet-Van Agt, 1977-1981).
Aanverwant:1981 - 1983Dhr. Wil Albeda, Lid van de 1e kamer, CDA, Eerste Kamer

Dhr. Hans Alders

Functie: MinisterPolitiek: PvdAIn dienst gegaan: januari 1989Uit dienst sinds: augustus 1994 (5 jaar, 7 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:
  • Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM).
Aanverwant:1996 - 2007Dhr. Hans Alders, Commissaris van de koningin (cdk), PvdA, Provincie Groningen1982 - 1989Dhr. Hans Alders, Lid van de 2e kamer, PvdA, Tweede Kamer

Dhr. Jacob Algera

Functie: MinisterPolitiek: ARPIn dienst gegaan: januari 1952Uit dienst sinds: december 1958 (6 jaar, 11 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:
  • Minister van Verkeer en Waterstaat

Dhr. Koos Andriessen

Functie: MinisterPolitiek: ChristenUnie / CDAIn dienst gegaan: januari 1989Uit dienst sinds: augustus 1994 (5 jaar, 7 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:
  • Minister van Economische Zaken (tevens minister van 1963 - 1965).

Dhr. Frans Andriessen

Functie: MinisterPolitiek: CDAIn dienst gegaan: december 1977Uit dienst sinds: januari 1980 (2 jaar, 13 dagen in dienst geweest)
Portefeuille: FinanciënToelichting: Minister van Financiën.Aanverwant:1980 - 1981Dhr. Frans Andriessen, Lid van de 1e kamer, CDA, Eerste Kamer1958 - 1967Dhr. Frans Andriessen, Statenlid, KVP, Provincie Utrecht1967 - 1977Dhr. Frans Andriessen, Lid van de 2e kamer, CDA, Tweede Kamer

Dhr. Haijo Apotheker

Functie: MinisterPolitiek: D66In dienst gegaan: augustus 1998Uit dienst sinds: juli 2002 (3 jaar, 11 maanden in dienst geweest)
Werkzaamheden bij de Overheid:

Haijo Apotheker is Minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij bij het Tweede Paarse Kabinet (kabinet Kok II).
Aanverwant:2001 - 2010Dhr. Haijo Apotheker, Burgemeester, D66, gemeente Steenwijkerland1993 - 1998Dhr. Haijo Apotheker, Burgemeester, D66, gemeente Leeuwarden1988 - 1993Dhr. Haijo Apotheker, Burgemeester, D66, gemeente Veendam

Dhr. Lodewijk Asscher

Functie: MinisterPolitiek: Politiek leider PvdA (2016-)
Coalitie, aantal zetels: 35
In dienst sinds: november 2012 (4 jaar, 3 maanden in dienst)
Toelichting: Vicepremier van het Kabinet Rutte II.
Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, in het Kabinet Rutte II.

Minister Lodewijk Asscher is verantwoordelijk voor het algemeen sociaal-economisch beleid en begrotingsbeleid, het inkomensbeleid, het arbeidsmarktbeleid (incl. arbeidsmigratie en vrij verkeer werknemers), de ontslagregelingen, de participatie van jongeren, de arbeidsverhoudingen (incl. uitvoeringstaken arbeidsvoorwaardenwetgeving), de werknemersverzekeringen (WW, WAO, WIA), kindregelingen (AKW, TOG), kinderopvang, toezicht en inspectie, integratie, inburgering, arbeidsomstandigheden en inspectie en gelijke behandeling van werknemers.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
Anna van Hannoverstraat 4
2595 BJ Den Haag
Telefoonnummer: 070 - 333 4444
Faxnummer: 070 - 333 4400
info@minszw.nl

Eerste woordvoerder minister Lodewijk Asscher: Friso Fennema (06 - 11 58 52 87, ffennema@minszw.nl). Suzanne van Gils was woordvoerder van Lodewijk Asscher.

De politieke assistent (PA) van minister Lodewijk Asscher is Julia Wouters.

Aanverwant:2006 - 2012Dhr. Lodewijk Asscher, Wethouder, PvdA Amsterdam, gemeente Amsterdam