Overheid in Nederland

Tweede Kamer (Nederland)

Pagina 1 van 16 (156 resultaten)

Dhr. Ronald van Raak

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: SP
Oppositie, aantal zetels: 15
In dienst sinds: december 2006 (10 jaar, 3 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder SP-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Presidium, Interparlementaire commissie inzake de Nederlandse Taalunie, Commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven, Commissie voor de Werkwijze, Veiligheid en Justitie en Koninkrijksrelaties.



12 september 2012
Kamerlid Ronald van Raak heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 4.527 voorkeurstemmen.

Kabinet Rutte I (okt 2010 - apr 2012)
Commissies TK / woordvoerder SP-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Presidium, Interparlementaire commissie inzake de Nederlandse Taalunie, Commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven, Commissie voor de Werkwijze, Veiligheid en Justitie en Koninkrijksrelaties.

Ronald van Raak heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 2.583 voorkeurstemmen.

In 2007 behaalde Ronald van Raak (SP) de derde positie bij de verkiezing 'politiek talent van het jaar'.

Ronald van Raak (SP) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 1729 voorkeurstemmen.
Aanverwant:2003 - 2006Dhr. Ronald van Raak, Lid van de 1e kamer, SP, Eerste Kamer

Dhr. Joost Taverne

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 40
In dienst sinds: november 2012 (4 jaar, 3 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille: Contactgroep Verenigd Koninkrijk.

De persoonlijke medewerker van Joost Taverne is Matthijs Hazenkamp.
   
Joost Taverne heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2012 (12 september): 2.207 voorkeurstemmen.
Aanverwant:2010 - 2012Dhr. Joost Taverne, Lid van de 2e kamer, VVD, Tweede Kamer

Dhr. Mark Harbers

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 40
In dienst sinds: december 2009 (7 jaar, 2 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies / woordvoerder / portefeuille:
Contactgroep Duitsland, Europese Zaken, Financiën, Presidium, Rijksuitgaven, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Koninkrijksrelaties, Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.

Mark Harbers (VVD) is voorzitter van de vaste kamercommissie voor Rijksuitgaven.

De persvoorlichter van Mark Harbers is, in de Tweede Kamer, Jacek Magala (070-3182977; j.magala@tweedekamer.nl).

12 september 2012
Mark Harbers heeft bij de Tweede Kamerverkiezing: 3.234 stemmen.

Okt 2010 - April 2012
Kabinet Rutte 1
Commissies / woordvoerder / portefeuille:
Contactgroep Duitsland, Financiën, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW)' en de Commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven.

De politieke assistent van Mark Harbers is Stefanie Kooiman.

Mark Harbers heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 2.063 voorkeurstemmen.

Aanverwant:2007 - 2009Dhr. Mark Harbers, Wethouder, VVD Rotterdam, gemeente Rotterdam

Dhr. Henk Krol

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: Fractievoorzitter 50PLUS
Politiek leider 50PLUS
Lijsttrekker 50PLUS (2012, 2017)
Oppositie, aantal zetels: 1
In dienst sinds: september 2014 (2 jaar, 5 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II (sept 2014 - mrt 2017)
Commissies / 50PLUS-woordvoerder / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Buitenlandse Zaken, Commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven, Contactgroep België, Contactgroep Frankrijk, Defensie, Economische Zaken, Europese Zaken, Financiën, Infrastructuur en Milieu, Koninkrijksrelaties, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Rijksuitgaven, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Veiligheid en Justitie, Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Wonen en Rijksdienst.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Henk Krol vervangt tijdelijk Tweede Kamerlid Martine Baay (ivm ziekte). Vanaf 12 december 2014 vervangt hij Martine Baay definitief.

Mevr. Roos Vermeij

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdA
Coalitie, aantal zetels: 35
In dienst sinds: november 2006 (10 jaar, 4 maanden in dienst)
Toelichting: Fractiesecretaris PvdA.

Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerde PvdA-fractie / portefeuille:
Financiën, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Jeugdzorg, Tijdelijke commissie onderzoek financieel stelsel, Parlementaire enquêtecommissie financieel stelsel.

Kabinet Rutte 1 (okt 2010 - apr 2012)
Commissies TK / woordvoerde PvdA-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Financiën, Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW)', Jeugdzorg, Tijdelijke commissie onderzoek financieel stelsel, Veiligheid & Justitie en lid van de Parlementaire enquêtecommissie financieel stelsel
Werkzaamheden bij de Overheid:
In augustus 2016 geeft Roos Vermeij aan dat ze als Kamerlid stopt bij de TK-verkiezingen 2017.

12 september 2012
Kamerlid Roos Vermeij heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 2.370 voorkeurstemmen.

Roos Vermeij heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 864 voorkeurstemmen.

Roos Vermeij (PvdA) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 1845 voorkeurstemmen.

Mevr. Agnes Mulder

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: CDA
Oppositie, aantal zetels: 13
In dienst sinds: september 2012 (4 jaar, 5 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven, Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, Immigratie, Integratie en Asiel.

De persvoorlichter van Agnes Mulder is Lukas van Fessem: l.vfessem@tweedekamer.nl; 06-530579121. De persoonlijke medewerker van Tweede Kamerlid Agnes Mulder is Dorrit Klein-Keijzers (d.klein@tweedekamer.nl, 070-3183590).

12 september 2012
Kamerlid Agnes Mulder heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 9.824 voorkeurstemmen.

In 2012 is Kamerlid Agnes Mulder benoemd tot Drents Politicus van het Jaar 2012.
Aanverwant:2010 - 2012Mevr. Agnes Mulder, Raadslid, CDA Assen, gemeente Assenheden Mevr. Agnes Mulder, Statenlid, CDA Drenthe, Provincie Drenthe

Mevr. Amma Asante

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdA
Coalitie, aantal zetels: 35
In dienst sinds: september 2016 (5 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II (sept 2016 - mrt 2017)
Commissies TK / woordvoerder PvdA-fractie / portefeuille:
Infrastructuur & Milieu, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Veiligheid en Justitie.

Dhr. Harry van Bommel

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: SP
Oppositie, aantal zetels: 15
In dienst sinds: mei 1998 (18 jaar, 10 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II (sept. 2012 - mrt. 2017)
Commissies TK / woordvoerder SP-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Defensie, Presidium, Commissie voor de Werkwijze, Contactgroep Verenigd Koninkrijk en Koninkrijksrelaties.

Kabinet Rutte I (okt 2010 - apr 2012)
Commissies TK / woordvoerder SP-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Presidium, Commissie voor de Werkwijze, lid van de Contactgroep Verenigd Koninkrijk en de Koninkrijksrelaties.
Werkzaamheden bij de Overheid:


In augustus 2016 geeft Harry van Bommel aan dat hij stopt bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017.

12 september 2012
Kamerlid Harry van Bommel heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 10.021 voorkeurstemmen.

Harry van Bommel heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 15.956 voorkeurstemmen.

Harry van Bommel (SP) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 14221 voorkeurstemmen.

Aanverwant:1994 - 1998Dhr. Harry van Bommel, Raadslid, SP Amsterdam, gemeente Amsterdam

Dhr. Arnold Merkies

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: SP
Oppositie, aantal zetels: 15
In dienst sinds: september 2012 (4 jaar, 5 maanden in dienst)
Portefeuille: FinanciënToelichting: Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder SP-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën.
Werkzaamheden bij de Overheid:
In maart 2016 geeft Arnold Merkies aan dat hij stopt bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2017.

2012
Kamerlid Arnold Merkies heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 343 voorkeurstemmen.

Arnold Merkies werkte eerder als medewerker Financien bij de SP-fractie in de Tweede Kamer.

Dhr. Malik Azmani

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 40
In dienst sinds: juni 2010 (6 jaar, 9 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies TK / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Defensie, Europese Zaken, Financiën, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Veiligheid en Justitie, Immigratie, Integratie en Asiel. Vanaf april 2016 ook de portefeuille 'integratie'.
Werkzaamheden bij de Overheid:
De persvoorlichter van Malik Azmani is, in de Tweede Kamer, Pim van Strien (070-3182919; p.vanstrien@tweedekamer.nl). De persoonlijke medewerker is Chantal Kok.

12 september 2012
Kamerlid Malik Azmani heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 1.874 voorkeurstemmen.

Okt 2010 - apr 2012
Kabinet Rutte I
Commissies TK / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Europese Zaken, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Veiligheid en Justitie en 'Immigratie en Asiel'.

Malik Azmani heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni):  1.605 voorkeurstemmen.
Aanverwant:2010 - 2014Dhr. Malik Azmani, Raadslid, VVD, gemeente Ommen