Overheid in Nederland

Tweede Kamer (Nederland)

Pagina 9 van 16 (156 resultaten)

Mevr. Chantal Nijkerken-de Haan

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 40
Aantal stemmen: 2.012 in 2012In dienst sinds: maart 2015 (1 jaar, 11 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

Dhr. Pieter Omtzigt

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: CDA
Oppositie, aantal zetels: 13
In dienst sinds: september 2012 (4 jaar, 5 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
In 2014 is Pieter Omtzigt benoemd, door de Nederlandse pers, tot het beste Kamerlid van Nederland.
        
Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Europese Zaken, Financiën, Rijksuitgaven, Delegatie naar de Parlementaire, Vergadering van de Raad van Europa, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Europese Veiligheids- en Defensie Assemblee.

De persvoorlichter van Pieter Omtzigt is Hilbert Bredemeijer: h.bredemeijer@tweedekamer.nl; 06-13880381. 

12 september 2012
Kamerlid Pieter Omtzigt heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 36.750 voorkeurstemmen.

De politieke medewerker van Pieter Omtzigt is is Jitske Haagsma.
Aanverwant:2003 - 2012Dhr. Pieter Omtzigt, Lid van de 2e kamer, CDA, Tweede Kamer

Mevr. Astrid Oosenbrug-Blokland

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdA
Coalitie, aantal zetels: 35
In dienst sinds: september 2012 (4 jaar, 5 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder PvdA-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken en Veiligheid en Justitie.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Medio 2016 geeft Astrid Oosenbrug aan dat ze stopt bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017.

12 september 2012
Kamerlid Astrid Oosenbrug - Blokland heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 980 voorkeurstemmen.
Aanverwant:2011 - 2012Mevr. Astrid Oosenbrug-Blokland, Raadslid, PvdA Lansingerland, gemeente Lansingerland

Mevr. Esther Ouwehand

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdD - Partij voor de Dieren
Oppositie, aantal zetels: 2
In dienst sinds: november 2006 (10 jaar, 4 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid', Jeugdzorg, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport', 'Veiligheid en Justitie', Koninkrijksrelaties, 'Economische Zaken, Landbouw en Innovatie', 'Infrastructuur en Milieu' en 'Immigratie, Integratie en Asiel'.

Okt 2010 - apr 2012
Kabinet Rutte 1
Commissies TK / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW)', Dierhouderij, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)', Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, 'Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (ELI)', Infrastructuur & Milieu, Immigratie en Asiel.
Werkzaamheden bij de Overheid:


Van 17 november 2015 tot 17 oktober 2016 wordt Esther Ouwehand tijdelijk, als Tweede Kamerlid, vervangen (ziekte).

Esther Ouwehand was groenste politicus van Nederland.

12 september 2012
Kamerlid Esther Ouwehand heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 11.573 voorkeurstemmen.

In 2012 is kamerlid Esther Ouwehand (tijdelijk) vervangen door Anja Hazekamp (Partij voor de Dieren, PvdD). 

Esther Ouwehand heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 12.713 voorkeurstemmen.

Eshter Ouwehand (Partij voor de Dieren) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 4370 voorkeurstemmen.


Dhr. Alexander Pechtold

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: Fractievoorzitter D66 (2006-)
Politiek leider D66
Lijsttrekker D66 (2006,2010,2012,2017)
Oppositie, aantal zetels: 12
In dienst sinds: november 2006 (10 jaar, 4 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Alexander Pechtold is fractievoorzitter D66 Tweede Kamer.
Alexander Pechtold is Politiek Leider D66

D66 - Tweede Kamerfractie
Postbus 20018
2500 EA Den Haag
070-3183066
D66@tweedekamer.nl

Afspraken Alexander Pechtold inplannen via Patricia Wessels (p.wessels@tweedekamer.nl; 070-3182631).

Kabinet Rutte II
Commissies TK:
Binnenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, Kunstcommissie, Delegatie naar de Navo Assemblee, Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, Immigratie, Integratie en Asiel.

2012 - 2016
Portefeuille Tweede Kamer: Europese Zaken en Algemene Zaken. 

12 september 2012
Kamerlid Alexander Pechtold heeft bij de Tweede Kamerverkiezing: 586.454 voorstemmen. 

Kabinet Rutte I (okt 2010 - apr 2012)
Commissies TK / woordvoerder D66-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, Kunstcommissie, Delegatie naar de Navo Assemblee, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)', Rijksuitgaven, Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, Immigratie en Asiel.

Alexander Pechtold heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 507.187 voorkeurstemmen.

In 2009 is Alexander Pechtold benoemd tot Nederlands politicus van het jaar. In hetzelfde jaar, 2009. is Alexander Pechtold, door EénVandaag, benoemd tot Politicus van het jaar.

Alexander Pechtold (D66) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 95937 voorkeurstemmen.

In 2005 behaalde Alexander Pechtold (D66) de tweede positie bij de verkiezing 'politiek talent van het jaar'.

Aanverwant:2003 - 2005Dhr. Alexander Pechtold, Burgemeester, D66, gemeente Wageningen2002 - 2005Dhr. Alexander Pechtold, Voorzitter, D66, Partijvoorzitters Landelijke Partijen1997 - 2003Dhr. Alexander Pechtold, Wethouder, D66 Leiden, gemeente Leiden

Dhr. Sjoerd Potters

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 40
In dienst sinds: november 2012 (4 jaar, 3 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Europese Zaken, Rijksuitgaven, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Koninkrijksrelaties.

De persoonlijke medewerker van Kamerlid Sjoerd Potters is Robert van Hitersum: r.vhittersum@tweedekamer.nl, 06-21703779. De persvoorlichter van Sjoerd Potters is, in de Tweede Kamer, Kiki Olde Kalter (070-3182880; k.oldekalter@tweedekamer.nl).

Kamerlid Sjoerd Potters heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2012 (12 september): 443 voorkeurstemmen.

Aanverwant:2010 - 2012Dhr. Sjoerd Potters, Wethouder, VVD Waalwijk, gemeente Waalwijk2007 - 2008Dhr. Sjoerd Potters, Bureauhoofd, Provincie Noord-Brabant

Mevr. Marith Rebel-Volp

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdA
Coalitie, aantal zetels: 35
In dienst sinds: september 2013 (3 jaar, 5 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Kabinet Rutte II
Commissies / PvdA-woordvoerder / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Europese Zaken, Financien, Rijksuitgaven, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport' en Koninkrijksrelaties. 


Dhr. Jeroen Recourt

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdA
Coalitie, aantal zetels: 35
In dienst sinds: juni 2010 (6 jaar, 9 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Jeroen Recourt is voorzitter van de vaste commissie Koninkrijksrelaties.

Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder PvdA-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Veiligheid en Justitie, Immigratie, Integratie en Asiel.


12 september 2012
Kamerlid Jeroen Recourt heeft bij de Tweede Kamerverkiezing: 789 voorkeurstemmen.

Kabinet Rutte I (okt 2010 - apr 2012)
Commissies TK / woordvoerder PvdA-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Veiligheid & Justitie en Koninkrijksrelaties.

Jeroen Recourt heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 222 voorkeurstemmen.

Telefoon: 070-3182211  

Dhr. Emile Roemer

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: Fractievoorzitter SP (2010-)
Politiek leider SP
Lijsttrekker SP (2010, 2012, 2017)
Oppositie, aantal zetels: 15
In dienst sinds: november 2006 (10 jaar, 4 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Emile Roemer is fractievoorzitter van de SP, Den Haag.
Emile Roemer is politiek leider van de SP.

SP - Tweede Kamerfractie
Postbus 20018
2500 EA Den Haag
070-3183044
SPfractie@tweedekamer.nl

De persoonlijke medewerker van Emile Roemer was Daniel de Wit.

Voor persoonlijk contact met Emile Roemer kunt een bericht sturen naar communicatie@sp.nl of bellen met 070-3185801.

Kabinet Rutte II
Commissies TK:
Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten.

12 september 2012
Kamerlid Emile Roemer heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 755.765 voorkeurstemmen.

Okt 2010 - apr 2012
Kabinet Rutte 1
Commissies TK / woordvoerder SP-fractie / portefeuille:
Fractievoorzitter SP Tweede Kamer en commissielid voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten.

In 2011 is Emile Roemer (SP) door het publiek benoemd tot beste politicus van het jaar 2011.

Emile Roemer heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 794.570 voorkeurstemmen.

Emile Roemer (SP) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 2965 voorkeurstemmen.

Aanverwant:2002 - 2007Dhr. Emile Roemer, Wethouder, SP Boxmeer, gemeente Boxmeer

Dhr. Michel Rog

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: CDA
Oppositie, aantal zetels: 13
In dienst sinds: september 2012 (4 jaar, 5 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

De persvoorlichter van kamerlid Michel Rog is Marloes Metaal: m.metaal@tweedekamer.nl; 06-22692445.

12 september 2012
Kamerlid Michel Rog heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 1.382 voorkeurstemmen.

Kamerlid Rog was voorzitter van CNV Onderwijs.